TULka pořádala soutěž pro žáky a studenty z několika krajů. Nej 3D model byl z Mnichova Hradiště

28. listopad 2022

Soutěž o nejlepší technický výukový model zhotovený 3D tiskem uspořádala strojní fakulta liberecké technické univerzity. Do finále se probojovalo osm týmů ze středních a vyšších odborných škol.

„Myslíme si, že současná mladá generace je s 3D tiskem úzce spojená. A navíc spousta středních škol dnes vlastní 3D tiskárny a chtěli jsme podpořit (jejich) tvůrčí činnost. Fakulta strojní doposud žádnou takovou středoškolskou soutěž nedělala,“ vysvětlil proděkan fakulty strojní Luboš Běhálek, co bylo cílem klání.

Soutěžící z Gymnázia Dačice a jejich výukový reaktor

Mezi soutěžními exponáty byl například model klikového mechanismu, kamerový sledovací systém nebo výukový model jaderného reaktoru.

V prvním ročníku soutěže o nejlepší technický výukový model zhotovený 3D tiskem pořádané Technickou univerzitou v Liberci uspěli studenti gymnázia z Mnichova Hradiště. Porota ocenila jejich funkční model mechanického kalkulátoru.

Ve finále soutěžily i týmy ze středních a vyšších odborných škol z Liberce, Jablonce nad Nisou, Ústí nad Labem, Kolína, Dačic, nebo Karviné. Na univerzitě natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související