Studentský tým FS TUL Racing dokončil už čtvrtou formuli. Chystají se s ní na mezinárodní závody

U představení nového monopostu studentské závodní formule byl redaktor Tomáš Mařas
Díky mnoha úpravám a vylepšením má formule z liberecké Technické univerzity předpoklady k tomu, aby na závodních okruzích atakovala čelní příčky.
Nový monopost pro mezinárodní závody Formula Student představil po mnohaměsíčním vývoji a konstrukčních pracích, navíc ztížených epidemií koronaviru, studentský tým FS TUL Racing. Díky mnoha úpravám a vylepšením má formule z liberecké Technické univerzity předpoklady k tomu, aby atakovala na okruzích čelní příčky. Jedná se už o čtvrtý závodní vůz, který liberečtí studenti zkonstruovali.
Jaké dostala nová formule jméno? Kolik studentů na ní pracovalo? V čem je tento monopost jiný a jaké jsou na něm „vychytávky“? Kde berou studenti na vývoj závodních vozů peníze? Poslechněte si reportáž Tomáše Mařase.
Související
-
3D tisk domů přímo na staveništi? To není sci-fi, pracují na tom vědci z TUL
Technická univerzita v Liberci vyvíjí robota pro 3D tisk ve stavebnictví. Speciání zařízení by mělo být schopné přímo na staveništi tvořit i vícepodlažní budovy.
-
Výkonem vhodná i pro mladistvé, ujede až 100 km. V Liberci dokončují vývoj pohonu elektromotorky
Svižný krosový motocykl, který při startování jen cvakne, představí redaktorka Lucie Fürstová.
-
Zatím je to blog o mých zkušenostech, říká studentka Inka. Chce pomoct lidem s atopickým ekzémem
Studentka liberecké Technické univerzity Inka Teschinská založila platformu pro lidi s atopickým ekzémem. Sama jím trpí a stejně postiženým lidem chce pomoct.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.