Teď tomu říkám blog, je to o mých zkušenostech, říká studentka Inka. Chce pomoct lidem s atopickým ekzémem

8. prosinec 2021

Studentka liberecké Technické univerzity Inka Teschinská založila platformu pro lidi s atopickým ekzémem. Sama tímto autoimunitním onemocněním trpí a stejně postiženým lidem chce pomoct. Její projekt uspěl i v soutěži Start-Up TUL 2021.

Když se to rozleze všude, tak člověk nevstane z postele, nepodá si hrnek s čajem, nezaváže si tkaničky, nenatáhne ruce, je to docela omezující…
Inka Teschinská o atopickém ekzému

Na projektu s názvem (A)TOP život, který má pomoct lidem trpícím atopickým ekzémem intenzivně pracuje studentka ekonomické fakulty liberecké univerzity Inka Teschinská. Z blogu, který provozuje, se má stát vzdělávací platforma, která lidem nabídne dostatečné množství informací o atopickém ekzému na jednom místě.

Jak a proč vlastně blog o atopickém ekzému vznikl? Čím lidé s touto nemocí trpí? Jaké plány má Inka Teschinská do budoucnosti? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.