Sýry, chléb, pivo, dort, med i zelí: Představujeme nové Regionální potraviny Libereckého kraje

Vítěz 2021 v kategorii Ostatní: Med od Nojmíků - květový smíšený

Devět nových prestižních značek Regionální potravina Libereckého kraje udělila odborná komise soutěže projektu ministerstva zemědělství, do které 29 producentů přihlásilo 77 výrobků. V seriálu se vydáváme za jednotlivými chovateli, pěstiteli a výrobci. Tentokrát nás redaktor Jaroslav Hoření zavede na Frýdlantsko až k hranicím s Polskem, do včelína, kde se rodí oceněný Med od Nojmíků a představí včelaře Pavla Neumaiera.

Oceněný med pochází z včelařského stanoviště v Srbské. Hlavní výhodou tohoto stanoviště je, že se v okolí nepěstuje žádná monokultura. Med díky tomu obsahuje pestrou skladbu pylových zrnek, což se následně pozitivně  odráží v jeho chuti a kvalitě.

Výrobce: Pavel Neumaier, Dolní Řasnice

Malé rodinné včelařství vzniklo v roce 2014. V dnešní době se jedná o provoz se 106 včelstvy a veterinárně schválenou a profesionálně zařízenou medárnou.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová