Sýry, chléb, pivo, dort, med i zelí: Představujeme nové Regionální potraviny Libereckého kraje

Vítěz 2021 v kategorii Ovoce a zelenina v čerstvé či zpracované formě: Kysané zelí ve slaném nálevu

Kysané zelí ve slaném nálevu je další oceněnou Regionální potravinou Libereckého kraje. Zelí se vyrábí v Brništi a jeho výrobou provedl jednatel společnosti Samir Petr Matušík redaktora Jaroslava Hořeního.

Bílé hlávkové zelí se zpracovává v Brništi u České Lípy. Kysané zelí je zde vyráběno tradiční metodou nakládání za použití soli a kmínu, při kterém proběhne důležité mléčné kvašení. Tím se docílí zachování nutričně cenných látek a je docíleno charakteristické kyselé chuti.

Výrobce: SAMIR KYSANÉ ZELÍ s.r.o.

Společnost byla založena v roce 2000 a navázala tak na tradici výroby kysaného zelí v Brništi. Zpracovává výhradně české hlávkové zelí, které se pěstuje v systému Integrované produkce zeleniny, což je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...