Společenský oděv, kroky a rytmus i pravidla chování. Taneční kurzy jedou i v 21. století

18. září 2023

S novým školním rokem se naplno rozběhla i sezona tanečních kurzů, především pro středoškoláky. Přestože jsou to primárně taneční kurzy, lidé se tam neučí jen tančit.

Čtěte také

„V repertoáru je deset tanců z celosvětového repertoáru a v podstatě se jedná o tance společenské,“ představil kurzy taneční mistr Josef Svoboda. „Tyto tance frekventanti využijí na vrcholných společenských akcích a na plesech,“ upřesnil.

Ale neučí se jen tancovat. „Je to i o společenském chování, nebo třeba o vystupování ve společenském oblečení, které mají někteří na sobě vůbec poprvé,“ dodal taneční mistr.

Podle něj pořád velká část mladých přijde ve větší skupině, třeba se svými spolužáky ze třídy. „Hlásili jsme se ve větší skupině jako naše třída,“ potvrdila jeho slova účastnice kurzu Patricie Mikulášová.

Jaký je o kurzy zájem a s jakými očekáváními mladí do tanečních chodí? Poslechněte si reportáž Patrika Fišera.

autoři: Patrik Fišer , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.