Do jablonecké sokolovny by se měl vrátit život. Tamní spolky spustily Hledání ztracené identity

26. říjen 2022

Sokolovna v Jablonci nad Nisou se má v následujících letech stát kulturním a společenským centrem. Tamní Sokol připravil ve spolupráci se spolky PLAC a Jablonec Jinak projekt s názvem Hledání ztracené identity.

Budova jablonecké sokolovny z roku 1898 žila ještě před druhou světovou válkou nejen sportem ale i tancem, hudbou i divadlem. O návrat kulturního a společenského života do areálu se snaží tamní Sokol spolu se spolky PLAC a Jablonec Jinak. Na projektu s názvem Hledání ztracené identity se podílí také fakulta architektury a umění liberecké univerzity.

Podle starostky jabloneckého Sokola Jitky Skalické zajistí jeho financování především evropské dotace i Norské fondy. „Vloni na podzim (2021) jsme se rozhodli podat žádost o finanční prostředky z Norských fondů. Byla přímo vypsána na inovativní využití kulturního dědictví, na ty aktivity, ne na stavební rekonstrukci,“ upřesnila.

Projekt by měl do prostor sokolovny přinést například výstavy, koncerty i další společenské a kulturní akce. Podívat se tam byl redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související