Do jablonecké sokolovny by se měl vrátit život. Tamní spolky spustily Hledání ztracené identity
Sokolovna v Jablonci nad Nisou se má v následujících letech stát kulturním a společenským centrem. Tamní Sokol připravil ve spolupráci se spolky PLAC a Jablonec Jinak projekt s názvem Hledání ztracené identity.
Budova jablonecké sokolovny z roku 1898 žila ještě před druhou světovou válkou nejen sportem ale i tancem, hudbou i divadlem. O návrat kulturního a společenského života do areálu se snaží tamní Sokol spolu se spolky PLAC a Jablonec Jinak. Na projektu s názvem Hledání ztracené identity se podílí také fakulta architektury a umění liberecké univerzity.
Podle starostky jabloneckého Sokola Jitky Skalické zajistí jeho financování především evropské dotace i Norské fondy. „Vloni na podzim (2021) jsme se rozhodli podat žádost o finanční prostředky z Norských fondů. Byla přímo vypsána na inovativní využití kulturního dědictví, na ty aktivity, ne na stavební rekonstrukci,“ upřesnila.
Projekt by měl do prostor sokolovny přinést například výstavy, koncerty i další společenské a kulturní akce. Podívat se tam byl redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.
Související
-
Město Jablonec nad Nisou chce přispět na sport mládeže 10 milionů korun
Epidemie koronaviru podle náměstka primátora Mánka z hnutí ANO zapříčinila snížení počtu sportujících dětí. Peníze by měly pomoct i klubům, které zasáhne zdražení energií.
-
V budově jablonecké Střední školy řemesel a služeb se po víc než třech letech znovu může učit
25. ledna se pro studenty znovu otevřela budova Střední školy řemesel a služeb. Zavolali jsme náměstkovi hejtmana pro školství Danovi Ramzerovi z ODS, abychom zjistili víc.
-
Město Jablonec zvažuje, jak nahradit vyhořelé Sluneční lázně u přehrady Mšeno. Má tři varianty
V Jablonci nad Nisou v závěru týdne skončí sanace vyhořelých Slunečních lázní u přehrady Mšeno, které zničil oheň. Co s vyhořelým areálem bude dál, řešila i rada města.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka