Nejpohádkovější místa Libereckého kraje

Pohádky. Jedno slovo, za kterým se skrývá spousta příběhů a mnohé z nás vrací do dětství. Kdo by je neměl rád. Hlavně ty české filmové. V Libereckém kraji je celá řada míst, kde se natáčely nejslavnější tuzemské pohádky.

Vypravte se s námi – prostřednictvím reportáží redaktora Jaroslava Hořeního – na místa, která lákala filmaře k natáčení pohádkových příběhů. Začínáme v pondělí 17. prosince – naladit si náš předvánoční seriál Pohádkový region můžete každý všední den po 11. hodině v Dopoledni pod Ještědem – až do pátku 21. prosince.

autoři: Jaroslav Hoření , Jaroslava Mannová
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.