Setkání u mikrofonu: Na chalupě v Kytlici s Markem Brodským

30. prosinec 2020

Posledním hostem letošního roku byl herec, hudebník, textař, výtvarník a také publicista Marek Brodský. Natáčel s ním kolega Pavel Petr.

Povídání samozřejmě začalo vzpomínkou na Markova tatínka, herce Vlastimila Brodského. Spolu se svým synem Markem si zahráli například ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný. Jaké to bylo, hrát po boku tatínka? Jaký byl Vlastimil Brodský v soukromí a vnímal Marek jako malý kluk jeho slávu? A chtěl on sám vůbec být taky hercem? Bylo těžké kráčet ve stopách slavného otce?

S obcí Kytlice, kam Marek Brodský jezdí na chalupu, byl, a není to zase tak dávno, spojován i hudební festival. Jaké osobnosti se na festival podařilo přilákat a jak ho přijali tamní starousedlíci? Sám Marek je totiž taky muzikant, v roce 1983 založil skupinu Nahoru po schodišti dolů band, kterou opustil v roce 2005, na hudební scéně se tedy pohyboval dobrých 22 let. Co se mu za ty roky vybaví a kde všude si s kapelou zahrál?

A část rozhovoru je věnovaná i výtvarnému umění, Marek Brodský byl také animátorem a teď je malířem na volné noze. Poslechněte si to.

autoři: ppe , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.