Saské zoologické zahrady

Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí kulturu, nespočet muzeí, přírodních památek, volnočasových aktivit v zábavních parcích a poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

Všechny epizody

Za návštěvu stojí jak ty největší v Drážďanech nebo Görlitz, ale také překvapivě dobře vybavené menší ZOO například v Bischofswerdě nebo v Žitavě. Navštívili jsme je v našem letním seriálu, abychom zjistili, jaká zvířata chovají, co nabídnou rodinám s dětmi nebo jak se podílejí na záchovných a záchranných programech.

autoři: David Hamr , Petr Kumpfe
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.