Saské zoologické zahrady

Saské zoologické zahrady: Bischofswerda

Poslední zoo, kterou v rámci našeho seriálu v Sasku navštívíme, leží na půl cesty mezi Budyšínem a Zhořelcem, v malém saském městě Bischofswerda. Ve zdejší zoo budují velmi bohatou záchovnou základnu ptactva, jak exotického, například papoušků tak evropského, zejména nočních dravců.

Uspořádání jednotlivých pavilonů a výběhů a také rozloha odpovídají spíš menší zoologické zahradě. Její služby jsou orientovány na návštěvníky z blízkého okolí, zejména rodiny s dětmi, na které myslí celou řadou atrakcí a pořádáním doprovodných zábavných programů. Davida Hamra a Petra Kumpfeho však nejvíc zaujali medvědi, kteří jsou největšími hvězdami zdejší zoo.

autoři: David Hamr , Petr Kumpfe
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.