Saské zoologické zahrady

Saské zoologické zahrady: Görlitz

Jedna z nejpopulárnějších zoologických zahrad v Sasku leží na řece Nise, v německo-polském dvojměstí. Město Görlitz/Zhořelec má zoologickou zahradu situovanou přímo v městské zástavbě, přesto zde však nechybí bohatá zeleň a členitý reliéf. Chovají zde například pandu červenou a další ohrožené zvířecí skupiny.

Koncepce Görlitzké zoologické zahrady patří k nejmodernějším a také nejoceňovanějším v Evropě. Pod vedením veterináře Dr. Svena Hammera je evropskou špičkou v ekologickém a záchovném programu. Davida Hamra a Petra Kumpfeho však nejvíc zaujal areál tibetské vesničky obydlené asijskou zvířenou.

autoři: David Hamr , Petr Kumpfe
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...