První zářijové Setkání u mikrofonu o reformě školství, alternativních směrech i vzdělávání učitelů

7. září 2022

Začátek školního roku určil i téma prvního zářijového Setkání u mikrofonu: Školství, jeho minulost, současnost i budoucnost. Pavel Coufal z liberecké iQLAndie si pozval odborníka na školství, profesora Tomáše Kaspera, vedoucího Katedry pedagogiky a psychologie na TUL.

Moderátor Pavel Coufal (vlevo) si k tématu školství pozval profesora Tomáše Kaspera z TUL

Bylo vzdělávání za socialismu kvalitnější, jak se může zdát z některých průzkumů, a jak moc je s českým školstvím spjatá myšlenka jeho reformy? Pavel Coufal s Tomášem Kasperem neopomněli probrat ani strategii českého školství v nejbližší dekádě, vzdělávání budoucích učitelů, nebo alternativní vzdělávací systémy a jejich fungování.

Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Coufal , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.