Proměny Liberce: Ožijí zanedbané části města pod Ještědem?

4. červen 2021

Co bude mít společného Liberec a pražská Malá strana? Kdy si vychutnáme kávu na romantické náplavce u řeky Nisy? Zbavíme se rámusu z projíždějících aut v centru Liberce? Redaktorka Ivana Bernáthová nastíní plány libereckého magistrátu a také hejtmanství na proměny města Liberce: Chystanou výstavbu na Perštýně a v areálu bývalé Textilany; plány na první libereckou náplavku i proměnu Papírového a Tržního náměstí.

Všechny epizody

  • Rozhlasový dokument je jedním z nejnáročnějších žánrů. Obsahuje v sobě jak zpravodajství, tak publicistiku, slovesnou tvorbu i specifickou práci s hudebním designem. V minulém roce vzniklo v rozhlase 853 dokumentů a jejich poslech by vám zabral 21 325 minut. Podívejte se na další fakta o rozhlasu na webu nasecislahraji.cz.
Naše čísla hrají... s vámi
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...