Procházka historií: Liberec roku 1923
Jak vypadalo město pod Ještědem v roce 1923, tedy v době, kdy vznikal rozhlas? Seriál k příležitosti 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání.
Architekturou města Liberce v roce 1923 provede historik Jaroslav Zeman. Průmysl té doby přiblíží z místa, kde bývala Textilany, tehdy ovšem ještě Liebiegovy závody, badatel ze Severočeského muzea Ivan Rous.
Čím jezdili obyvatelé předválečného Liberce, jaká auta se tam vyráběla a kudy tehdy jezdili třeba tramvaje? Odhaluje ředitel Severočeského muzea v Liberci a odborník na předválečnou dopravu Jiří Křížek.
Módu a módní domy v německém Liberci i to, jak se jeho obyvatelé oblékali, odhalí historik umění Jan Mohr a vzpomínkou na to, čím se Liberečané v roce 1923 bavili ve volném čase, seriál uzavírá historik Jaroslav Zeman.
Související
-
Liberec: Kromě textilního průmyslu měl i pozoruhodnou dopravu. Kuriozitou bylo zavedení dlažebného
Po staletí byl Liberec považován za středisko textilního průmyslu. Zajímavý byl ale i z hlediska dopravy. Narodila se tu také herecká legenda Vlasta Burian.
-
Z historie Českého rozhlasu Liberec: Z Elgerovy vily přes věž Lidových sadů do Zeleného údolí
Český rozhlas oslaví 18. května úctyhodné 99. narozeniny. Po Velké Británii se tehdejší Československo stalo druhou zemí v Evropě s pravidelným rozhlasovým vysíláním.
-
Hvězdná hodina libereckého rozhlasu aneb Srpen 1968 pod Ještědem
Osud libereckého rozhlasu při okupaci v srpnu 1968 je v mnohém podobný jiným rozhlasovým studiím. A přesto je jiný. Vysílali z něj totiž Václav Havel a Jan Tříska.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.