Procházka historií: Liberec roku 1923

Jak vypadalo město pod Ještědem v roce 1923, tedy v době, kdy vznikal rozhlas? Seriál k příležitosti 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání.

Architekturou města Liberce v roce 1923 provede historik Jaroslav Zeman. Průmysl té doby přiblíží z místa, kde bývala Textilany, tehdy ovšem ještě Liebiegovy závody, badatel ze Severočeského muzea Ivan Rous.

Čím jezdili obyvatelé předválečného Liberce, jaká auta se tam vyráběla a kudy tehdy jezdili třeba tramvaje? Odhaluje ředitel Severočeského muzea v Liberci a odborník na předválečnou dopravu Jiří Křížek.

Módu a módní domy v německém Liberci i to, jak se jeho obyvatelé oblékali, odhalí historik umění Jan Mohr a vzpomínkou na to, čím se Liberečané v roce 1923 bavili ve volném čase, seriál uzavírá historik Jaroslav Zeman.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...