Přijeďte se podívat, uvidíte, směje se zahradnice otázce, zda je možné opravdu pěstovat bez chemie

Do své velké zahrady ve Skuhrově na Jablonecku, kde pěstuje luční květiny a bio zeleninu, dala nahlédnout zahradnice Jana Krupová.

Čtěte také

„Doufám, že zahradu už rozšiřovat nebudeme, že nám stačí, že tu co máme, dokážeme obhospodařit tak, aby byla oku libá,“ smála se zahradnice Jana Krupová, když dostala otázku, co v její zahradě v poslední době přibylo.

„Mezi zeleninu jsme začali sázet víc trvalek, máme letos i orlíčky, spoustu nových druhů, na ty se těším hlavně příští rok, na jaře je vždy taková pauza po tulipánech a narcisech,“ přiznala nakonec.

V zahradě paní Krupové pěstují zeleninu bez použití chemických prostředků. „Přijeďte se podívat, uvidíte,“ odpověděla, zda je to opravdu možné.

Je možné se bez chemie zbavit v zahradě i například slimáků? Odkud bere paní Krupová osivo květin? Jak si budoucí nevěsta může u paní Krupové sama připravit svatební výzdobu? Jak udělat v zahradě květinám a zelenině „dobře“? Čím biopěstitelé hnojí? A jsou květiny jedlé? Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.