Podvodníci nabízejí speciální prací prášek proti covidu i měření teploty, varuje policejní mluvčí

Hostem Dopoledne pod Ještědem byla Vladimíra Šrýtrová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, která zároveň působí v oddělení prevence.

Čtěte také

Doplatek služeb, výměna elektrických hodin nebo plynoměru. To jsou nejčastější finty podvodníků, kteří neváhají využít koronavirové epidemie, a často navštěvují starší obyvatele na Semilsku. Podle policie se jejich činnost rozšiřuje i do dalších měst a obcí. Jaké praktiky využívají, jak je poznáme, a jak se takovým podvodníkům nejlépe ubránit? A nakolik je policie úspěšná v zadržení těchto podvodníků, a jaký jim hrozí v současné době trest? Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.