Označili jsme, kolik lidí může na prodejnu a fronta se táhla na náměstí, popisuje semilský hodinář znovuotevření provozovny

13. květen 2021

Pan Ladislav Tázlar ze Semil se hodinářskému řemeslu věnuje už více než 70 let. Hodinářství, které před 30 lety založil s manželkou, muselo být tak jako řada dalších služeb a obchůdků v rámci protiepidemických opatření zavřeno. Něco takového za svoji éru nepamatuje. Vydal se za ním redaktor Jaroslav Hoření.

Ta nemoc tak rychle neodejde, hold patří všem ve zdravotnictví, za tak obrovský kus práce…
Ladislav Tázler, hodinář

Mezi obchody a služby, které po řadě měsíců mohly otevřít až 10. května, patří semilské hodinářství. Fronta se od něj v první den otevření táhla až na náměstí. Takovou frontu ani tak dlouhé uzavření zakladatel hodinářství, dnes už 89letý Ladislav Tázlar, nepamatuje. Kromě zákazníků mu scházela také otevřená sportoviště, protože, stejně jako hodinky, i pohyb stále patří k jeho životu. Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.