Byl to vždycky můj sen, tak jsem to zkusila, říká odvážná Iveta. Otevřela si nové lahůdkářství

3. březen 2021

Trojice nadšených žen se v Semilech pustila do výroby chlebíčků, salátů, obložených housek a dalších dobrot, včetně kysela, a otevřela si v polovině února lahůdkářství. To v této době vypadá jako odvážný nápad. Jaroslav Hoření se vydal zkontrolovat, jak se jim daří.

V době, kdy se obchody a provozovny zavírají a drobní živnostníci nevědí, jak dlouho ještě vydrží jejich podnikání, může otevření nového krámku vypadat jako šílenství. Ale občas se to děje. Jeden nový krámek navštívil v Semilech redaktor Jaroslav Hoření.

Návštěvníky Lahůdek u Ivet v centru Semil čekají nejen lahůdky a zákusky, ale především úsměvy a dobrá nálada. Snad to odvážným ženám vydrží.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.