Osobnosti Libereckého kraje: Seznamte se s jejich životními osudy a úspěchy

Osobnosti Libereckého kraje: Hudebník Graziano Sanvito

Hudebník Graziano Sanvito je první Ital, který získal ocenění Pocta hejtmana. Jaké zásluhy má o kulturní rozvoj Libereckého kraje?

Poznáte Graziana Sanvito na archivní fotografii?

Možná to nevíte, ale v Liberci hraje v divadelním orchestru už řadu let italský hudebník s vášní pro Antonína Dvořáka. Graziano Sanvito procestoval s klarinetem, tubou a dalšími nástroji celý svět. Nakonec zakotvil pod Ještědem. A zamiloval si i Semily, kde dovedl k úspěchům tamní amatérský Podkrkonošský symfonický orchestr.

Italský hudebník, dirigent a také učitel v liberecké základní umělecké škole Graziano Sanvito obdržel ocenění Pocta hejtmana v roce 2019.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.