Oprava mostu přes Nisu komplikuje dopravu v Jablonci, část Vodní ulice je uzavřená

V Jablonci nad Nisou začala rekonstrukce mostu ve Vodní ulici. Jde o spojnici, která sváděla dopravu směrem na Turnov a Železný Brod mimo centrum města, které je také kvůli opravám kanalizace rozkopané. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Most ve Vodní ulici přes Lužickou Nisu v Jablonci nad Nisou je už delší dobu v havarijním stavu. Radnice ho zatím opravit nemohla, protože ulicí vedla objížďka v době, kdy byl rozkopaný hlavní průtah ulicí Budovatelů kolem polikliniky. Ta už je teď průjezdná a proto se mohlo se pracemi začít. Oprava potrvá do konce září a radnice za ni zaplatí čtyři miliony.

Celý most se v kompletně vymění: „Získá novou nosnou konstrukci, včetně mostního svršku. Stavbaři vymění také úložné železobetonové prahy, přespárují spáry v kamenných opěrách a opraví jejich rozvoněná část, hlavně v místě vyústění kanalizace,“ upřesnila mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová. Část Vodní ulice je uzavřená, objížďka vede ulicemi Nová Pražská, Budovatelů, Liberecká a Skřivánčí.

Práce ve spodním centru města pokračují

Pracuje se v ulici Generála Mrázka, která vede ke křižovatce s ulicemi Poštovní a Libereckou kolem městského divadla. Práce se posunou směrem k obchodnímu centru, a to opět zkomplikuje dopravu. Dosud jednosměrná ulice Generála Mrázka bude zhruba od poloviny týdne průjezdná oběma směry. A obousměrně se začne jezdit také kolem kostela svaté Anny v ulici Kostelní.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související