Odhalily se a nafotily kalendář, aby vydělaly na nové dresy – hasičky z Bratříkova

16. říjen 2017
Hasičky z Bratříkova na Jablonecku jsou mladé, rychlé a půvabné (repro foto)

Mladé, rychlé a půvabné. Takové jsou hasičky z Bratříkova na Jablonecku, které se věnují požárnímu sportu a pro letošní rok navíc nafotily lehce odvážný kalendář. Důvod? Požární sport není levná záležitost a u „dobráků“ není peněz nazbyt. A tak se hasičské krásky rozhodly jít s kůží na trh. A to doslova.

„Byl to kolektivní nápad. Víme, že i jinde nafotily hasičky kalendář, a tak jsme si řekly, proč ne my. A dokud jsme mladé a perspektivní, tak jsme to prostě nafotily,“ říká s úsměvem Zuzana Pfeiferová, jednatelka SDH Bratříkov a jedna z šestice dívek z kalendáře.

Focení a vzniklého kalendáře prý rozhodně nelitují, i když nešlo o žádný profi ateliér, ale sklepení bratříkovské sokolovny, kde v říjnu už rozhodně nebylo horko. „Až zestárneme, tak to bude hezká vzpomínka,“ dodává další z hasiček Eva Halamová.

Kromě kalendáře půvabných hasiček se dobrovolní hasiči z Bratříkova snaží svůj rozpočet vylepšit i řadou dalších akcí. Tou nejbližší bude ples, kde bude kalendář samozřejmě v prodeji a dokonce i podepsaný s věnováním ve dražbě. Tak pokud se chcete dobře pobavit, zatančit si a potkat partu skvělých lidí, dorazte do sokolovny v Bratříkově v pátek 17. března.

Bratříkovské hasičky na titulní straně kalendáře na rok 2017 (repro foto)