Než pojedeme do lázní

Seriál týdne mapuje přípravu na cestu do lázní, popisuje průběh pobytu, přidává doporučení, co dělat po návratu a vysvětluje některé lázeňské pojmy.

Čtěte také

Lázeňská péče v Česku je jedna z nejlepších na světě, dostupná všem, kdo ji potřebují. Využívají ji jak nemocní k navrácení zdraví, tak i lidé, kteří chtějí něco pro své zdraví udělat preventivně.

Doktorka Jitka Ferbrová z resortu Tree of Life Lázní Bělohrad v seriálu vysvětlí, kdo má nárok na lázeňskou péči a jaký je rozdíl mezi hrazenou a samopláteckou péčí, popíše vstupní prohlídku i průběh léčby, prozradí, co se děje během lázeňského pobytu a jak pokračovat doma.

Přidá také informace o tom, jaké procedury lázně poskytují a co je důležité při jejich plánování, a objasní rozdíl mezi lázeňskou péčí a wellness.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.