Naivní Robert Smolík. Liberecké muzeum vystavuje průřez tvorbou významného scénografa a loutkáře

8. červen 2023

Do konce října 2023 jsou v Severočeském muzeu v Liberci k vidění desítky loutek Roberta Smolíka. Výrazná postava české loutkové scény spolupracuje například se souborem Buchty a loutky, královehradeckým Divadlem Drak i pražským Divadlem Minor. Výstava je ohlédnutím za dlouholetou spolupráci s libereckým Naivním divadlem.

Desítky nejrůznějších loutek, něco málo drobných kulis a především divadelní atmosféra. Tak vypadá výstava v libereckém Severočeském muzeu, která představuje tvorbu výrazné osobnosti českého loutkového divadla Roberta Smolíka.

Jeden z nejoceňovanějších scénografů v oblasti českého loutkového divadla Robert Smolík je dlouhodobým spolupracovníkem i libereckého Naivního divadla.

S Robertem Smolíkem a s kurátorem muzea Luďkem Lukuvkou při přípravě výstavy natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko