Na návštěvě: Rozpálená Bláža udělala radost seniorům v libereckém Františkově

Brambory s tvarohem, brambory bouchačky v česneku a másle servírované na dřevěné špejli, placky, i gruzínské chačapury. Na těchto dobrotách si v jednom ze slunných zářijových dní pochutnali strávníci z Domu seniorů v Liberci Františkově.

O nevšední chutě se obyvatelům františkovského Domu seniorů postarala pojízdná pec Bláža, kterou tam na přívěsu přivezla její majitelka Hana Myslivcová z Oldřichova v Hájích.

Co všechno se dá v takové peci upéct, v čem spočívá její obsluha, a na co se senioři z libereckého Františkova můžou ještě těšit? Poslechněte si záznam vysílání.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.