Na návštěvě: Jak to chodí na letním psím kempu ve Sloupu v Čechách

Moderátorka Iveta Kalátová na svých prázdninových toulkách zavítala do malebného místa pod skalním hradem Sloup, kde v chatkách pobývají psi různých velikostí se svými pány.

Do oblíbeného psího kempu ve Sloupu v Čechách jezdí účastníci z Čech i ze Slovenska. V dřevěných chatkách pod skalním hradem se dají najít snad všechna plemena psů, od čivavy až po ohaře. Důvod je jasný; každoročně tam cvičitel Pavel Thiel pořádá výcvikový tábor.

Jak probíhá výcvik a také soutěže, které baví jak samotné psy, tak jejich majitele? A proč psi z letního psího kempu odjíždějí jako „kuličky“? Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.