Jak se starat o psa v tropických dnech? Hlavní je dostatek vody, radí kynolog
V horkých letních dnech netrpí jenom lidé, ale i jejich čtyřnozí kamarádi. Lidé by proto měli omezit venčení psů přes den a zajistit jim dostatek vody.
Tropické počasí na přelomu června a července zavedlo redaktora Jaroslava Hořeního za kynologem Karlem Tíkem. Zeptal se ho, čeho by se měli majitelé psů vyvarovat.
„V první řadě nenechávat psa v autě, v druhé řadě rozmyslet se, kdy půjdu se psem ven. A v třetí řadě, zamyslet se nad tím, jestli ten pes nedostane úpal tak jako člověk. Nechodit s tím psem ven v pravé poledne po nějakých nábřežích a podobně. Každý by si měl uvědomit, že tak jako se složí člověk, tak se složí i ten pes,“ radí kynolog Karel Tík.
Procházka po městě je během tropických dnů podle něj nesmysl. „Já každému říkám, že pokud lítá se psem venku, tak ať si zkusí stoupnout bosou nohou na asfalt. V tu chvíli si každý uvědomí, že ten pes trpí, že ho to pálí,“ vysvětlil Karel Tík.
Nejdůležitější podle něj je, aby každý pes měl během horkých letních dní dostatek vody. Krmení může dostat až večer. Za slunného počasí je také důležitý stín, který by měl každý majitel svému psu zajistit. Venkovní kotec lze také pokropit vodou. Problém může být i s klimatizací, protože pes stejně jako člověk může nastydnout.
Související
-
Vedro má pochopitelně vliv také na domácí zvířata, zejména na psy
Hostem veterinární a chovatelská poradny je MVDr. Radek Protiva. Řeč je především o vedru, které má pochopitelně vliv také na domácí zvířata, zejména na psy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.