Mydlí celá rodina: Mýdlaření je návykové, soutěžíme o větší tržbu, smějí se manželé Priščákovi

Co stane, když smícháme kopřivový prášek, marocký jíl, rýžový protein a jojobový a mandlový olej? Nejen to Jakubovi Marvanovi prozradili Miroslava a Robert Priščákovi z Liberce, kteří zapojili do výroby mýdel celou rodinu.

Měla jsem štěstí, že hned to první mýdlo se mi povedlo. Vyrobila jsem další jako dárky a po Vánocích mi všichni volali, že chtějí ještě…
Miroslava Priščáková o svých začátcích

Jak se stane, že člověk začne sám vyrábět mýdla? Kdo všechno u Priščáků s výrobou mýdel pomáhá? Kolik mýdel sami jejich výrobci doma používají? Jak vypadá mýdlařský sen? Kdo navrhuje nová mýdla? A jak vzniká vánoční kolekce ručně vyráběných mýdel? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.