Spacák pro bígla do kamionu a taky s boulí. Jak se šije z peří

Eva Hrstková je podnikatelka z Vratislavic nad Nisou, která získala ocenění v soutěži Živnostník Libereckého kraje. Šít spací pytle se naučila na mateřské dovolené.

Jsem geodet, šít jsem se naučila na šlapacím stroji po babičce…
Eva Hrstková

Paní Eva Hrstková

Paní Eva Hrstková šije spací pytle, outdoorové oblečení, ale také tvoří podle přání zákazníka a nebojí se ani nezvyklých objednávek. Její firma spolupracuje s TUL a má exkluzivitu na látku s nanomembránou.

Jak se paní Hrstková dostala k šití spacáků doma a jaké byly její začátky? Proč je husí peří kvalitnější a jak různé peří hřeje? K čemu je výrobcům spacáků panák Karel? Jak vlastně vypadá ruční výroba spacáků a co je všechno potřeba? Co všechno firma paní Hrstkové vyrábí? Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová