Liberecká literární líheň představuje nové tvůrce

Liberecká literární líheň: Povídku Michaely Šídové čte Veronika Korytářová

Pátou tvůrkyní, kterou v Liberecké literární líhni představujeme, je 19letá Michaela Šídová. Jací jsou její oblíbení autoři? Má pocit, že se jejich tvorba projevuje v jejím psaní? Troufá si na delší text v budoucnu? Co je důležité v jejích povídkách? 

Veronika Korytářová

Pro Kulturu pod Ještědem načetla povídku Michaely Šídové herečka libereckého Divadla F. X. Šaldy Veronika Korytářová. Jakub Marvan si s ní ještě popovídal o tom, proč ji diváci v nové sezóně uvidí pouze ve hře Burian, jak se jí spolupracovalo s režisérem Tomášem Dianiškou, jak probíhají společná čtení před zkoušením divadelních her i co jí vyhovuje při hledání výrazu.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...