Liberecká literární líheň představuje nové tvůrce

Liberecká literární líheň: Povídku Michaely Šídové čte Veronika Korytářová

Pátou tvůrkyní, kterou v Liberecké literární líhni představujeme, je 19letá Michaela Šídová. Jací jsou její oblíbení autoři? Má pocit, že se jejich tvorba projevuje v jejím psaní? Troufá si na delší text v budoucnu? Co je důležité v jejích povídkách? 

Veronika Korytářová

Pro Kulturu pod Ještědem načetla povídku Michaely Šídové herečka libereckého Divadla F. X. Šaldy Veronika Korytářová. Jakub Marvan si s ní ještě popovídal o tom, proč ji diváci v nové sezóně uvidí pouze ve hře Burian, jak se jí spolupracovalo s režisérem Tomášem Dianiškou, jak probíhají společná čtení před zkoušením divadelních her i co jí vyhovuje při hledání výrazu.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová