Léto na vyhlídce: Pozorovat slunce, mluvit malířům do práce, kochat se Libercem z ptačí perspektivy

První letní den roku 2023 přivítal Český rozhlas Liberec na střeše mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje. Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Z otevřené vyhlídky 17. patra Krajského úřadu v Liberci můžou návštěvnici pozorovat speciálním dalekohledem Hvězdárny Turnov slunce, svými nápady ovlivnit obraz, který tam maluje duo Procesisté, nebo se z ptačí perspektivy podívat na pokračování výstavby nového parkovacího domu.

Moderátorka Iveta Kalátová si k přímému přenosu z vyhlídky pozvala hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (SLK), aby probrali pokračování stavby parkovacího domu, i přípravy projektu stavby náplavky, a také letní kulturní akce.

Tématem pro statutárního náměstka pro dopravu Jana Svitáka (SLK) pak byly hlavně turistické dopravní linky a nostalgické vlaky.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.