Kopyta na modro aneb Koňská pedikúra
Ani pandemie koronaviru nezabrání podkováři Jaromíru Čemusovi z Vratislavic nad Nisou v jeho profesi. Jak se správně ošetřují koňská kopyta, zjišťovala Iveta Kalátová.
Čtěte také
Štípačky, podkovářské nože, rašple, třicetikilová kovadlina a malá pec. To vše má v cestovní výbavě podkovář Jaromír Čemus z Vratislavic nad Nisou, který se už více jak čtvrtstoletí stará o kopyta téměř čtyř stovek koní nejenom na Liberecku. Jak uslyšíte v reportáži a uvidíte ve videu, mezi jeho koňské klienty patří i docela malí poníci Tortila a Levi, za kterými přijel s povinnou rouškou. Vyjímala se na ní kresba koňské hlavy. Proč? Poslechněte si to.
Související
-
Splněný sen: Jeden den kovářem
Náš kolega Jan Křemen se pod vedením mistra Pavla Ducháče v jeho kovárně neohroženě pustil do výroby kovového písařského brku. Jak mu to šlo?
-
Možnosti jsou nekonečné, hranice jsou jenom v našich hlavách, říká liberecký nožíř
Milan Pokorný a Marek Procházka vyvinuli nerezovou damaškovou ocel. Redaktor David Hamr se při návštěvě jejich dílny zajímal o vlastnosti i jedinečnost nového materiálu.
-
„MacGyver“ z Bílého Potoka vyrábí tkalouny na muzejních exponátech
Domácí výroba roušek, přináší i řadu problémů a neobvyklých řešení. V Bílém Potoce vyřešili nedostatek tkalounů spuštěním exponátů v Jizerskohorském technickém muzeu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.