Kopyta na modro aneb Koňská pedikúra

Ani pandemie koronaviru nezabrání podkováři Jaromíru Čemusovi z Vratislavic nad Nisou v jeho profesi. Jak se správně ošetřují koňská kopyta, zjišťovala Iveta Kalátová.

Čtěte také

Štípačky, podkovářské nože, rašple, třicetikilová kovadlina a malá pec. To vše má v cestovní výbavě podkovář Jaromír Čemus z Vratislavic nad Nisou, který se už více jak čtvrtstoletí stará o kopyta téměř čtyř stovek koní nejenom na Liberecku. Jak uslyšíte v reportáži a uvidíte ve videu, mezi jeho koňské klienty patří i docela malí poníci Tortila a Levi, za kterými přijel s povinnou rouškou. Vyjímala se na ní kresba koňské hlavy. Proč? Poslechněte si to.

Malí poníci Tortila a Levi dostali za statečnost dobrotu

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová