Jestlipak chutná tak, jako před lety… Vratislavická kyselka obnovuje stáčení své minerálky

22. červenec 2022

Na podzim 2021 jsme vás zavedli na křest obnovených vrtů Vratislavické kyselky a tak nemůžeme chybět ani při obnovení stáčení této minerálky. Ve stáčírně, kam se v pátek 22. července odpoledne můžete výjimečně podívat i vy, natáčel redaktor Jaroslav Hoření.

Citrónová, nebo pomerančová příchuť minerálky z Vratislavic provázela dětství i mládí mnohých obyvatel Libereckého kraje. A právě 22. července se tato kyselka slavnostně vrací nejen ve zmiňovaných příchutích, ale i přírodní podobě.

Právě zprovozněnou stáčírnou provedl redaktora Jaroslava Hořeního Jan Vokurka, majitel společnosti Kitl, která chátrající areál Vratislavické kyselky koupila a provozuje.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.