Živě od vás: Od minerálních pramenů Vratislavické kyselky

Na břehu řeky Nisy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou leží známý areál Vratislavické kyselky s malým zámečkem, který kdysi sloužil jako malé lázně s léčivou minerální vodou. A právě z tohoto kdysi hojně navštěvovaného místa jsme ve středu 20. dubna vysílali přímý přenos.

Iveta Kalátová a Jan Vokurka při přímém přenosu

Průvodcem po Vratislavické kyselce byl pan Jan Vokurka, jednatel společnosti Kitl, která chátrající areál od roku 2018 spravuje. Mimo jiné prozradil, že začali stavět minerálkovod; nerezovými trubkami se kyselka dostane do fabriky, kde se bude ještě dále zpracovávat.
Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.