Živě od vás: Od minerálních pramenů Vratislavické kyselky

Na břehu řeky Nisy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou leží známý areál Vratislavické kyselky s malým zámečkem, který kdysi sloužil jako malé lázně s léčivou minerální vodou. A právě z tohoto kdysi hojně navštěvovaného místa jsme ve středu 20. dubna vysílali přímý přenos.

Iveta Kalátová a Jan Vokurka při přímém přenosu

Průvodcem po Vratislavické kyselce byl pan Jan Vokurka, jednatel společnosti Kitl, která chátrající areál od roku 2018 spravuje. Mimo jiné prozradil, že začali stavět minerálkovod; nerezovými trubkami se kyselka dostane do fabriky, kde se bude ještě dále zpracovávat.
Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...