Jedeme, jako by se nic nedělo, připravujeme sjezdovky. V Černé Říčce letos doufají v lepší sezónu

7. prosinec 2021

Ski areál Černá Říčka u Desné v Jizerských horách, kde první vleky na tamních svazích pod lesem postavili dobrovolní hasiči, dědečkové a tatínkové dnešních dobrovolných hasičů, oslaví v příštím roce 60. výročí od založení. Tedy, pokud ho ekonomicky úplně nezruinuje koronavirus.

Připravujeme se jako každou sezónu, jedeme tak, jako by se nic nedělo, připravujeme všechny sjezdovky…
Martin Lauer, provozovatel ski areálu

Lyžařské středisko Černá Říčka u Desné v Jizerských horách provozují tamní dobrovolní hasiči. Členové sboru začali s výstavbou prvních vleků před desítkami let a dodnes se jejich synové a vnuci o ski areál starají.

Už loni se ale středisko, vůbec poprvé v historii, ocitlo ve velkých ekonomických problémech. A letos je situace ještě horší. Peníze na provoz vystačí do začátku nového roku, co bude potom, o tom se správci areálu bojí i přemýšlet.

Ve ski areálu natáčela redaktorka Šárka Škapiková, poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.