Je to jako průvodcovství, snažím se poradit, na jaký úřad se obrátit, popisuje seniorská ombudsmanka
Dluhová problematika, hmotná nouze, nebo samota. To jsou nejčastější problémy, které trápí i seniory. Podle seniorské ombudsmanky Anny Vereščákové je to mnohdy sociální izolace, která jim brání se se svými problémy svěřit. Byla hostem pořadu Dopoledne pod Ještědem a mimo jiné poradila, jak by měli senioři v případě žádosti o pomoc postupovat, i jak probíhá setkání s ombudsmankou.
Často z lidí cítím zoufalství z toho, že ztratili kontakt se svojí vlastní rodinou…
Anna Vereščáková
Čtěte také
Jak paní Vereščáková vzpomíná na dobu, kdy působila v dětském centru? Jak se dostala k profesi seniorské ombudsmanky a co je její náplní? Co seniory teď trápí nejvíc a jaký případ ombudsmanku poslední dobou nejvíce překvapil? Poslechněte si rozhovor.
Pokud myslíte, že byste pomoc seniorské ombudsmanky potřebovali, obraťte se na komunitní středisko Kontakt.
Související
-
Komunitní středisko Kontakt zřídilo IT poradnu pro seniory, otevřelo i internetovou kavárnu
Počítač, nebo chytrý telefon - technologie, které ovládají i malé děti, jsou často pro seniory nesrozumitelné. I kvůli epidemii covidu-19 se je ale musí naučit ovládat.
-
Psycholožka radí: Jak pomoct seniorům v izolaci
Více než obava z nákazy možná seniory trápí čas strávený o samotě. V čem můžeme našim rodičům a prarodičům pomoci, jsme se zeptali psycholožky Venduly Kolářové z Liberce.
-
Harrachovským seniorům pomáhá s registrací na očkování radnice. A zadarmo je odveze tamní taxikář
Také v krkonošském Harrachově nabízejí lidem speciální službu: Objednávku i odvoz na očkování proti koronaviru. Víc zjišťovala Šárka Škapiková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.