Je to jako průvodcovství, snažím se poradit, na jaký úřad se obrátit, popisuje seniorská ombudsmanka

Dluhová problematika, hmotná nouze, nebo samota. To jsou nejčastější problémy, které trápí i seniory. Podle seniorské ombudsmanky Anny Vereščákové je to mnohdy sociální izolace, která jim brání se se svými problémy svěřit. Byla hostem pořadu Dopoledne pod Ještědem a mimo jiné poradila, jak by měli senioři v případě žádosti o pomoc postupovat, i jak probíhá setkání s ombudsmankou.

Často z lidí cítím zoufalství z toho, že ztratili kontakt se svojí vlastní rodinou…
Anna Vereščáková

Čtěte také

Jak paní Vereščáková vzpomíná na dobu, kdy působila v dětském centru? Jak se dostala k profesi seniorské ombudsmanky a co je její náplní? Co seniory teď trápí nejvíc a jaký případ ombudsmanku poslední dobou nejvíce překvapil? Poslechněte si rozhovor.

Pokud myslíte, že byste pomoc seniorské ombudsmanky potřebovali, obraťte se na komunitní středisko Kontakt.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.