Zázrak jménem vodík. Působí protizánětlivě a podporuje regeneraci organismu, říká lékařka
Extrémně malá molekula, která podle odborníků dokáže proniknout hluboko do buněk, kam se jiné antioxidanty nedostanou, dokáže být velmi prospěšná našemu tělu. Zeptali jsme se na to lékařky Jany Všetičkové.
Čtěte také
Molekulární vodík vyhledávají už několik let sportovci při fyzické zátěži a při zotavení, s molekulární vodíkovou terapií se mohou setkat i návštěvníci lázní. „Molekulární vodík působí protizánětlivě a podporuje regeneraci organismu“, říká lékařka Jana Všetičková z Lázní Libverda, kde pro své klienty molekulární terapií zavedli.
„Dokonce bylo zjištěno, že podporuje neurogenezi, má velký potenciál v léčbě degenerativních onemocnění jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba nebo roztroušená skleróza. Nemůžeme předjímat, co to přinese, nicméně vzhledem k tomu, že vedlejší účinky molekulární vodíkové terapie nejsou zaznamenány, ani známy, můžeme využívat této terapie ve všech typech onemocnění,“ dodává.
V čem metoda molekulární vodíkové aplikace spočívá? Jakými způsoby se aplikuje? A při jakých onemocněních má hojivé účinky? Poslechněte si záznam rozhovoru.
Související
-
Než pojedeme do lázní
Seriál týdne mapuje přípravu na cestu do lázní, popisuje průběh pobytu, přidává doporučení, co dělat po návratu a vysvětluje některé lázeňské pojmy.
-
Máte slabou imunitu? Za nedostatkem vitamínů v těle může být i „syndrom propustného střeva“
Co správně doplnit do jídelníčku na posílení organismu a imunity a jak jídlo může ovlivnit i naši náladu, poradila MUDr. Jana Všetičková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.