Zázrak jménem vodík. Působí protizánětlivě a podporuje regeneraci organismu, říká lékařka

Extrémně malá molekula, která podle odborníků dokáže proniknout hluboko do buněk, kam se jiné antioxidanty nedostanou, dokáže být velmi prospěšná našemu tělu. Zeptali jsme se na to lékařky Jany Všetičkové.

Čtěte také

Molekulární vodík vyhledávají už několik let sportovci při fyzické zátěži a při zotavení, s molekulární vodíkovou terapií se mohou setkat i návštěvníci lázní. „Molekulární vodík působí protizánětlivě a podporuje regeneraci organismu“, říká lékařka Jana Všetičková z Lázní Libverda, kde pro své klienty molekulární terapií zavedli.

„Dokonce bylo zjištěno, že podporuje neurogenezi, má velký potenciál v léčbě degenerativních onemocnění jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba nebo roztroušená skleróza. Nemůžeme předjímat, co to přinese, nicméně vzhledem k tomu, že vedlejší účinky molekulární vodíkové terapie nejsou zaznamenány, ani známy, můžeme využívat této terapie ve všech typech onemocnění,“ dodává.

V čem metoda molekulární vodíkové aplikace spočívá? Jakými způsoby se aplikuje? A při jakých onemocněních má hojivé účinky? Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.