Frýdlantsko Franze Kafky: Výstavy

Festival Frýdlantsko Franze Kafky je spojením literatury, výtvarného umění, hudby a divadla. Cílem projektu je nejen zvýšení povědomí obyvatel a návštěvníků regionu Frýdlant o vztahu světoznámého spisovatele Franze Kafky k městu a k celému regionu, ale také zvýšení zájmu o literaturu a vzdělání jako takové.

Festival zpřístupňuje kulturní odkaz autora všem skupinám obyvatel, umožňuje setkávání profesionálů a nadšenců i amatérů z řad veřejnosti, a láká mladou generaci. Také proto jsou všechny aktivity festivalu přístupné zdarma, respektive za dobrovolné vstupné.

Součástí festivalu jsou výstavy

Jaromír 99 - Pod zámkem

Jaromír Švejdík alias Jaromír 99, se výtvarně podílel na filmovém komiksu Alois Nebel, jehož podmanivá vizuální stránka zapsala Jaromírovu tvorbu do povědomí široké veřejnosti. Dalším jeho projektem je i Zámek Franze Kafky, který prezentuje výstava v Zámeckém pivovaru ve Frýdlantě. Výstava je přístupná do 20. září 2020 a je součástí prohlídek pivovaru nebo po domluvě na recepci pivovaru +420 487 989 000.

Jiří Slíva - Kafka a Frýdlant

Výstava děl Jiřího Slívy, výtvarníka a básníka, který se dlouho kafkovskému tématu věnuje, je v Galerii Radnice ve Frýdlantě. Výstava je ve výstavní síni radnice přístupná až do 19. září 2020 denně od 10.00 do 17.00 hodin.

Iva Vykypělová - Franz Kafka Aforismy

V Jizerskohorském technickém muzeu v Bílém Potoce pod Smrkem se v pátek 21. srpna od 18 hodin koná vernisáž výstavy výtvarně zpracovaných Kafkových aforismů, vepsaných bílým písmem na transparentních velkoformátových plastových podkladech. Výstava byla vytvořena na Happeningu Franze Kafky v roce 2019, pro festival Frýdlantsko Franze Kafky byla zapůjčena od města Frýdlant. Výstava bude přístupná v otevírací době muzea do 20. září 2020.

Po vernisáži bude následovat představení Krátkého a úderného divadla v sále Jizerskohorského technického muzea, které začne ve 20 hodin. V našem vysílání o něm hovořil jeden ze zakladatelů divadla, Miroslav Holubec, poslechněte si ho:

Plakát představení Krátkého a úderného divadla

Český rozhlas Liberec je mediálním partnerem projektu.

Partnerem a spolutvůrcem projektu, určeného pro milovníky literatury, komiksu a tajemných míst, se můžete stát i vy.

autor: Redakce ČRo Liberec | zdroj: Frýdlantsko Franze Kafky
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...