Dům seniorů v libereckém Františkově ubytoval první válečné uprchlíky z Ukrajiny. Mezi nimi i dvě sestry, utekly z Charkova
Pomoc lidem prchajícím před válečným konfliktem na Ukrajině nabízejí v Libereckém kraji i domovy seniorů. Například ten v libereckém Františkově jim poskytl celkem čtyři takzvané hostinské pokoje.
Čtěte také
Do pomoci válečným uprchlíkům z Ukrajiny se v Libereckém kraji zapojili i poskytovatelé sociálních služeb. „Vím v tuhle chvíli zhruba o pěti, šesti organizacích, které se do toho zapojily a ubytovávají ukrajinské uprchlíky. V současné době jsme schopni nabídnout, jako sociální služby v Libereckém kraji, více jak 50 lůžek,“ uvedl předseda Asociace poskytovatelů sociálních služeb Libereckého kraje Jan Gabriel.
Například Dům seniorů v libereckém Františkově, kde je Jan Gabriel ředitelem, uvolnil čtyři pokoje, kde je možné ubytovat až dvanáct lidí. Nyní jsou už dva pokoje obsazené. V jednom bydlí manželé se starším příbuzným, v druhém dvě sestry seniorského věku. Mluvil s nimi redaktor Tomáš Mařas.
Související
-
O desítky uprchlíků z Ukrajiny se starají i v autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji
Desítkám uprchlíků z Ukrajiny poskytli dočasné ubytování provozovatelé autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji. Jde především o matky s dětmi a starší lidi.
-
Jak se rodí zprávy? Na setkání v liberecké knihovně to prozradily naše kolegyně
Redaktorky Českého rozhlasu Liberec si s účastníky kurzu mediálního vzdělávání Krajské vědecké knihovny v Liberci povídaly o tom, jak se dělají ověřené zprávy.
-
Bezmála padesát žen a dětí z Ukrajiny našlo azyl na bývalých kolejích liberecké technické univerzity
Liberecká Technická univerzita zřídila v budově bývalých kolejí ve Vesci ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Jsou to především maminky s dětmi.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.