Jak se rodí zprávy? Na setkání v liberecké knihovně to prozradily naše kolegyně

18. březen 2022

Redaktorky Českého rozhlasu Liberec Ivana Bernáthová, Iveta Kalátová a Eva Malá si s účastníky kurzu mediálního vzdělávání Krajské vědecké knihovny v Liberci povídaly o tom, jak se dělají ověřené zprávy.

Jak se zorientovat v mediální džungli a proč bychom měli být při výběru informací obezřetní a ověřovat si informace z různých zdrojů? O tom si s odborníky v Krajské vědecké knihovně v Liberci povídali účastníci kurzu mediálního vzdělávání. S pomocí zkušeného lektora se učili rozeznat falešné zprávy.

A od redaktorek Českého rozhlasu Liberec se ve čtvrtek 17. března dozvěděli, jak se dělá objektivní zpravodajství ve veřejnoprávním rozhlase. Reportáž ze setkání s názvem „Jak se rodí zprávy“ natočila redaktorka Ivana Bernáthová.

Účastníci kurzu v krajské vědecké knihovně Liberec
Naše kolegyně představila účastníků kurzu bývalá ředitelka knihovna, paní Blanka Konvalinková (vlevo)
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová