Co si budeme říkat, nejsme v pohodě, připouští ředitelka jabloneckého spolku Českého Červeného kříže

V současné době vyjíždí Kateřina Havlová se svým týmem Českého červeného kříže v rámci antigenního testování nejenom do firem, ale testuje i jednotlivce, osamělé seniory, rodiny. Jakým způsobem testování probíhá, a jak se postupuje v případě pozitivního výsledku?

Kateřina Havlová je ředitelkou Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou. V rozhovoru mimo jiné popsala, jak členové spolku teď lidem pomáhají s testování i asistují při očkování. Je metoda, kterou testují na koronavirus, spolehlivá? Jaké jsou výhody analyzátoru, který používají a co všechno dokáže odhalit?

Smrt je do života důležité přijmout jako jeho součást…
Kateřina Havlová

Co to je kurz moderního ošetřovatelství a kdo ho může absolvovat? Jak důležitá je psychohygiena? Kdo jsou dobrovolníci, kteří s Českým červeným křížem spolupracují? A co se skrývá za projektem „Farář a psi“? Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.