Baterky a čelovky s sebou! Severočeské muzeum zve na speciální prohlídku „potmě“

16. listopad 2016
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Světlušky s čelovkami rozsvítily Stromovku

Že prohlídka muzea nemusí být nudnou záležitostí, chtějí lidem ukázat v Severočeském muzeu v Liberci. Vznikla tak třeba netradiční, dobrodružná prohlídka nazvaná Muzeum potmě. Nutností jsou baterky a čelovky!

„Hlavním cílem těchto akcí – ať už výtvarných dílniček nebo netradičních, komentovaných prohlídek – je vůbec lidi do muzea dostat a ukázat jim, že to muzeum není pořád stejné,“ vysvětluje průvodkyně v Severočeském muzeu v Liberci Iva Krupauerová. Na akci Muzeum potmě zvou pracovníci muzea spíše dospělé a starší děti, a to i s ohledem na čas jejího konání.

A proč podle Ivy Krupauerové do muzea ve světle baterek zavítat? „Zajímavé bude podívat se na celý prostor muzea, protože muzeum je velice krásný, historický prostor. Umožníme návštěvníkům podívat se i na rajskou zahrádku, na ochoz, na terasu,“ láká Iva Krupauerová.

Prohlídka plná napětí v muzeu proběhne už ve středu 16. listopadu od 18 hodin. Pokud termín propásnete, nevadí, během zimy se bude akce konat ještě minimálně dvakrát.

Severočeské muzeum v Liberci - postaveno v letech 1897-8 podle návrhu prof. Ohmanna v romanticko-historizujícím stylu
autor: Michaela Vlková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová