Zraněný hasič a tři dělníci, škoda deset milionů. To je bilance požáru penzionu v Tanvaldu

Škodu za deset milionů korun způsobil podle odhadu hasičů páteční požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldu na Jablonecku.

Při požáru utrpěli zranění čtyři lidé. Jde o tři dělníky, kteří byli v době vzniku požáru uvnitř a nadýchali se kouře, a jednoho hasiče, pod nímž se při hašení propadla nestabilní konstrukce. Hasiči požár likvidovali zhruba 12 hodin.

“Dohled na požářištěm zajišťuje místní dobrovolná jednotka,” řekl krajský zastupující mluvčí hasičů Jan Přerovský. Na místě zůstane minimálně do sobotního rána. "V sobotu dopoledne proběhne vyšetřování příčin vzniku požáru společně s policií," dodal Přerovský.

Policisté se okolnostmi vzniku požáru začali zabývat už v pátek, když vyslýchali svědky. "Pravděpodobně zahájíme úkony pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," konstatoval regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Hasič, pod nímž se propadla konstrukce, utrpěl středně vážné zranění a záchranáři ho převezli do jablonecké nemocnice stejně jako jednoho dělníka, který se nadýchal kouře. "Je zraněn lehce. Další dvě osoby jsme ošetřili na místě a další lidé ošetření odmítli," potvrdil krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Požár rozlehlé budovy v Raisově ulici byl hasičům nahlášen před sedmou hodinou, likvidovalo ho kolem 60 hasičů ze 12 jednotek. Po propadnutí části konstrukce hasiči zasahovali jen zvenčí za pomocí dvou automobilových žebříků a dvou speciálních zařízení pro řezání vodním paprskem CCS Cobra. Nad místem požáru nepřetržitě létal dron s termovizí.

Požár se podařilo hasičům lokalizovat kolem poledne a zcela zlikvidovat zhruba o pět hodin později. Zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek zhruba za pět milionů korun. Starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek (Volba pro město) řekl, že požárem byl zasažený soukromý objekt, který jeho majitel přestavuje.

autor: Johana Tománková | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související