Živě od vás: Z výroby součástek pro automobilový průmysl, liberecké Magny

„Od kolébky ke stáří, Plastimat tě provází.“ Známý slogan provázel za socialismu liberecký podnik Plastimat, který stál u zrodu tradice zpracování plastů. Současná Magna vystřídala před lety ikonické plastové košíky za součástky pro automobilový průmysl.

Už 60 let se v libereckém Hanychově pracuje s umělými hmotami. V roce 1963 tam spustil výrobu nový závod Plastimatu, s jehož výrobky se do roku 1989 setkával snad každý a po celý život.

S novou dobou ale přišla nová výroba a plastové výrobky pro domácnost vystřídaly součástky pro automobilový průmysl. Od roku 2009 nese závod jméno společnosti Magna.

Do její výroby vypravil redaktor Jaroslav Hoření a podnikem ho provedli ředitel a jednatel společnosti Magna Exteriors Miroslav Frontz, ředitel závodu Liberec a Nymburk Lukáš Škarýd a výrobní ředitel Josef Maděra.

Jak moc se továrna od dob Plastimatu proměnila? Co je nosným programem současnosti? Jak probíhá výroba jednotlivých dílů? Co musí umět jednotlivé profese? A jak se daří získávat a udržet zaměstnance? Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Spustit audio

Související