Živě od vás: Svátečně nazdobený Dlaskův statek v Dolánkách dýchá tradicemi

Proč za dob našich babiček a dědečků Vánoce trvaly až do Tří králů, a proč si sedláci zapisoval dvanáctidenní chod počasí? Nahlédněte s námi do Dlaskových zápisků.

Na poslední přímý přenos roku 2022 se redaktor Jaroslav Hoření vypravil do Českého ráje. Hostitelkami na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova mu byly paní Vladimíra Jakouběová a Milena Tauchmanová z Muzea Českého ráje v Turnově.

Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová