Živě od vás: Příběhy starých knih a pohledů z libereckého antikvariátu

Použité knihy, staré tisky, mapy, grafiky, pohlednice, dopisy, autogramy, časopisy, noviny, a také noty nebo staré vinylové desky. Majitelka antikvariátu v liberecké Moskevské ulici Milena Rutkovská zná jejich zajímavé příběhy.

Březen se jako měsíc knihy se slaví od roku 1955 s malou změnou v roce 2009, kdy Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky změnil březen na měsíc čtenářů. A tak jsme zavítali do libereckého antikvariátu Woodbook, jehož majitelkou je paní Milena Rutkovská.

Paní Rutkovská, za svobodna Králová, je dcerou pana Josefa Krále, jehož jméno není Liberečanům neznámé. Pan Král měl dlouhá léta antikvariát na Náměstí Českých bratří, za libereckou galerií. „Tam jsem pochytila spoustu zkušeností a hodně jsem se naučila. Když v tom vyrůstáte v dětství, tak je to logicky ve vás,“ říká paní Rutkovská.

Kdo by měl pocit, že v dnešní době lidé nečtou, nebo když, tak jen elektronické knihy, toho záznam přímého přenosu z libereckého antikvariátu vyvede z omylu. Poslechněte si ho.

Spustit audio

Související