Zemřel Milan Brunclík, novinář a náš dlouholetý kolega
Milan Brunclík, spolupracovník Českého rozhlasu, žurnalista a provozovatel regionální televize v Turnově, zemřel v pátek 23. září 2022.
Podle serveru Turnovsko, který smutnou zprávu přinesl, byl Milan Brunclík jediným člověkem s kamerou, který v srpnu 1968 zaznamenal události spojené s příjezdem okupačních vojáků do Turnova.
V libereckém studiu Československého rozhlasu se s Václavem Havlem a Janem Třískou podílel na protiokupačním vysílání. Od roku 1976 až do sametové revoluce mu režim zakázal vykonávat novinářskou činnost, stále ale točil v undergroundu a živil se převážně jako podnikový právník.
V Turnově provozoval regionální televizi RTT, až po internetovou BONUS TV více než 25 let. Čtrnáct let také vyučoval na Univerzitě Karlově televizní žurnalistiku. V roce 2017 mu byla udělena Cena obce Města Turnova.
Čtěte také
V Českém rozhlase Liberec vytvořil nespočet nezapomenutelných reportáží i pořadů, věnoval se hlavně historickým událostem. Každý z nás, jeho spolupracovníků, na něj máme řadu milých vzpomínek, pan Brunclík byl naším váženým, moudrým a vždy ochotným kolegou.
Připomeňte si ho také, v některé z jeho reportáží.
Související
-
Kultura pod Ještědem: SRPNOVÝ SPECIÁL
Vzpomínkový pořad v kontextu libereckého vysílání tehdy Československého rozhlasu, kde v srpnu 1968 týden v roli rozhlasového komentátora působil Václav Havel.
-
Listopad 1989: podívejte se na unikátní historické filmové záběry z demonstrace v Liberci
Snímek z demonstrace v Liberci dne 22. listopadu 1989. Možná se v něm najdete.
-
Výročí sametové revoluce: Listopadové události v Libereckém kraji
V seriálu si připomeneme významné momenty naší nedávné historie - dny přelomové, listopadové, takzvané sametové revoluce.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.