Ze života policejního psa aneb Práce je musí bavit a nesmí při ní štěkat

Kdo se může stát policejním psovodem a kdo policejním psem, jak se hledají bomby a drogy a jak probíhá výcvik policejních psů, který nekončí s pracovní dobou, prozradí Seriál týdne.

Za policejními kynology a jejich svěřenci se redaktor Jaroslav Hoření vydal na krajský přebor policejních kynologů Libereckého kraje. Kapitán Vladimír Hovad na úvod prozradil, jak policejní psi vyhledávají výbušné a omamné látky či proč nesmějí při práci štěkat a hrabat.

Dozvíme se také, jak probíhá vyhledávání v objektech, jak psi vyhledávají drogy nebo výbušniny v zavazadlech, a proč psi, vycvičení na vyhledávání nástražně výbušných zařízení, nemají další specializaci.

Další zastavení na krajském přeboru policie Libereckého kraje ve speciální kynologii je věnované poslušnosti. Tu by měl zvládat vlastně každý pes, on také každý pes nebo fenka se může stát policejním specialistou. Na cvičáku to vysvětlil s podporučík Jaroslav Petráček.

A podporučík Jaroslav Petráček i kapitán Vladimír Hovad se shodují, že pro psovody a jejich psy výcvik s pracovní dobou nekončí, ale jsou parťáky i doma.

Spustit audio

Související