VIDEO: Psí kusy Moniky Rezlerové ze Semil a její border kolie Keysi

22. únor 2017
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Monika Rezlerová a její fenky Keysi a Eimmy

Mistrovství světa ve Finsku, talentovou soutěž v televizi, desítky vystoupení na společenských a kulturních akcích nejen v regionu mají za sebou Monika Rezlerová ze Semil se svou fenkou Keysi. Disciplíně zvané dogdancing – neboli tanec se psy se parťačky věnují už několik let. A mají se čím chlubit! Keysi je prý jediný pes, vlastně fenka, v Česku, který umí kotoul.

Velkou zkušeností byla pro Moniku Rezlerovou, která má doma kromě border kolie Keysi taky křížence papillona, fenku Eimmy, účast v televizní soutěži Česko-Slovensko má talent před dvěma lety. „Vzpomínám na to ráda, byly to velké zážitky, přihlásila mě tam sestra s manželem,“ říká.

„Nervy fungovaly na plné obrátky, zažily jsme tam celkem krušné chvilky, na natáčení do Brna jsme přijely už v ranních hodinách a na řadu jsme se dostaly až večer, navíc bylo léto a zrovna velké horko,“ vzpomíná Monika na chvíle před televizními kamerami v talentové soutěži.

Proč si Monika Rezlerová vybrala právě border kolii? „Díky náhodě,“ odpovídá pohotově, „Jednou jsme byli s rodinou na Semilském pecnu a viděla jsem tam v ohrádce malá černobílá štěňata, a tak jsem řekla dětem, jé, podívejte, to jsou krásná štěňátka, to jsou asi voříšci. Ovšem majitel chundelatých kuliček mě vyvedl z omylu a hodně mi o tomto plemeni pověděl.“

Monika Rezlerová a její fenky Keysi a Eimmy

Monice Rezlerové bylo záhy jasné, jakého člena rodiny si za pár let pořídí. Varuje ale, že border kolie není pro každého: „Fajn jsou hlavně pro sportovně založené lidi, protože borderky jsou hodně temperamentní, i když dost učenlivé, jejich páníčci potřebují hodně trpělivosti toho psa učit.“

Milovnici čtyřnohých miláčků v Semilech zaměstnává i výcvik psů v takzvané “psí škole.“ Jak naučit psího člena domácnosti základním povelům a poslušnosti? Poslechněte si ze záznamu. Pohodový poslech vám přejí Jaroslava Mannová a Český rozhlas Liberec!

autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?