V Kunraticích sbírají finance na opravu kostela a hodin, pomáhají tamní hasiči

Dobrovolní hasiči v Kunraticích na Frýdlantsku podpořili 50 tisíci veřejnou sbírku obce na opravu věžních hodin a kostela. Na účtu je už čtvrt milionu korun. Kde dobrovolní hasiči peníze na příspěvek vzali? Jak už to na venkově bývá, pořádáním akcí.

Kostel v Kunraticích u Frýdlantu

„Veřejnou sbírku Probuzení hlasu kostelního času jsme původně vyhlásili na hodiny, ale vzápětí jsme dodali, že sbírka bude pokračovat a bude určena i na opravu kostela samotného. (...) Hodiny už dlouhá léta ukazují pořád stejný čas, teď jsou nastaveny na 8 hodin, takže dvakrát denně ukazují správně, ale mohlo by to určitě být lepší,“ popsal nezávislý starosta Kunratic Milan Götz, sám dobrovolný hasič.

Kunratičtí dobrovolní hasiči jsou v obci už skoro 150 let a i kostel je nejstarší památkou v obci, tak se hasiči rozhodli o památku postarat, na lednové výroční valné hromadě si tedy odhlasovali, že přispějí 50 tisíci. Kde hasiči vzali peníze na sbírku? Poslechněte si v reportáži.

Přispět na opravu hodin i kostela mohou zájemci do pokladniček na kunratickém úřadě, v obchodě či v hospodě, na akcích, jako bude třeba 15. března hasičský ples, nebo přímo na transparentní účet.

Spustit audio

Související